Obec Broumov
ObecBroumov

Co se povedlo

Rok 2014

Rekonstrukce objektu bývalé školy č.p.75 na víceúčelové zařízení v obci Broumov.  Informace o projektu najdete zde.  K tomuto projektu mohou svými názory přispět i místní občané. Svénáměty na využití budovy bývalé školy mohou napsat a vhodit do schránky na obecním úřadě v Broumově.

V roce 2014 Zlatá cihla – kategorie B: obnova či rekonstrukce staveb venkovské zástavby.

V roce 2014 Cena naděje pro živý venkov – za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích.

Díky dotacím z Evropské Unie se v roce 2014 povedla proměna, bývalé obecní školy,ve víceúčelové zařízení v Broumově.

Projekt rekonstrukce bývalé školy č. p.  75 na víceúčelové zařízení v obci Broumov byl spolufinancován

Evropskou Unií z Evropského Zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci opatření III. 2. 1. 2. Občanské vybavení a služby Programu

rozvoje venkova ČR.

Kromě dotací z Evropské Unie, se podařilo smysluplně zužitkovat dotace i z národních programů nebo programů Plzeňského kraje.

Dne 26. 7. 2014 slavnostní otevření víceúčelového zařízení v Broumově.

Dne 12. 8. 2014 otevření obecní knihovny spolu s klubem volnočasových aktivit.

V minulosti

V roce 2012 Zelená stuha.

V roce 2009 Diplom za vzorné vedení obecní kroniky.

V roce 2009 účast v 1. Ročníku soutěže „O nejlepší kroniku Plzeňského kraje“.

V roce 2008 Diplom za spolupráci se zahraničním partnerem a ocenění Nejsympatičtější starosta.

V roce 2007 Modrá stuha.

V roce 2006 zvláštní ocenění za aktivity občanů. V roce 2006 se poprvé konala Anenská pouť. Při této příležitosti byla vysvěcena opravená kaple sv. Anny a obecní prapor, který společně s novým obecním znakem byl toho roku schválen. Vytvořením znaku i praporu se obec hlásí k příslušnosti k historickým chodským obcím.

V roce 2003 zvláštní ocenění „Za pospolitost a přeshraniční spolupráci“.

• Realizace naučné stezky Královská cesta.
  • Obci Broumov byla přidělena finanční dotace z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje 2009 v části A. Výše poskytnuté dotace byla 100 000 Kč a byla použita na zavedení vodovodního řadu do severní části obce.
  • Zavedení vysokorychlostního připojení k Internetu v obci.
  • Výstavba dětského hřiště.
  • Oprava sportoviště.
  • Výstavba vodovodu ve směru na Chodovskou Huť.
  • Oprava a vysvěcení kaple sv. Anny.
  • Vytvoření a schválení obecního znaku a praporu.
  • Oprava silnice v obci.
  • Zahájení opravy chodníku podél hlavní komunikace.
  • Zajištění bezúplatného převodu pozemku z PF.
  • Dokončení vodovodu směr hraniční přechod.
  • 6. 3. 2007 schválilo zastupitelstvo Plzeňského kraje přidělení dotace obci Broumov v rámci Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje 2007. Dotace byla poskytnuta ve výši 150 000,- Kč a bude použita na dobudování vodovodu ve směru na Chodovskou Huť.