Noví obyvatelé přicházeli do Broumova v rámci osidlování pohraničí po roce 1945 z různých koutů republiky. Přinášeli s sebou různé zvyky a obyčeje, díky tomu se v Broumově vytvářely nové tradice, které se snažíme udržet a dále rozvíjet.
V obci se obnovila oslava Masopustu, udržují se velikonoční svátky, stavění májek a oslava dne dětí.
V roce 2006 se poprvé konala Anenská pouť. Při této příležitosti byla vysvěcena opravená kaple sv. Anny a obecní prapor, který společně s novým obecním znakem byl toho roku schválen Poslaneckou sněmovnou. Vytvořením znaku i praporu se obec hlásí k příslušnosti k historickým chodským obcím.
V roce 2003 získal Broumov zvláštní ocenění „Za pospolitost a přeshraniční spolupráci“v soutěži Vesnice roku.
V roce 2006 zvláštní ocenění za aktivity občanů.
V roce 2007 získal Broumov v soutěži Vesnice roku ocenění Modrá stuha.
V roce 2008 získal Broumov v soutěži Vesnice diplom za spolupráci se zahraničním partnerem a ocenění Nejsympatičtější starosta.
V roce 2009 získal Broumov v soutěži Vesnice roku diplom Za vzorné vedení obecní kroniky.
8. prosince 2009 – účast v 1. ročníku soutěže „O nejlepší kroniku Plzeňského kraje“.
Svěcení kaple sv. Anny Předávání obecního znaku Svěcení obecního znaku
V obci je udržována Mikulášská tradice a o Vánocích na Štedrý večer se občané o půlnoci scházejí v kapli sv. Anny, kde zpívají koledy za doprovodu kapely složené z místních občanů.
Od roku 1990, kdy obec iniciovala otevření hranic a vybudování přechodu Broumov – Mähring, se pravidelně po pěti letech koná setkání těchto dvou spřátelených obcí. Za tyto aktivity obec pbdržela v roce 2003 zvláštní ocenění “Za pospolitost a přeshraniční spolupráci”.
V obci působí občanské sdružení žen “Jaga klub”, které pořádá vítání občánků, společenské taneční zábavy a všechny ostatní akce pro děti.
Dále se v obci obnovila činnost Spolku dobrovolných hasičů, kteří kromě své hlavní činnosti pomáhají zabezpečovat pořádané akce.
Obec je součástí mikroregionu Lučina se sídlem v Halži a podílí se na rozvoji a budování cyklotras.
Fotografie z akce najdete v naší galerii.
Poloha obce na hraničním přechodu a procházející cykloturistická stezka určují charakter podnikání v obci, který je zaměřen na nabídku služeb.
V Broumově je několik soukromě hospodařících rolníků. Prvním a rozlohou nejvýznamnějším soukromě hospodařícím subjektem je Ing. Ondřej Liška, který provozuje ekologickou farmu (krávy bez tržní produkce mléka, koně).Převážně na pozemcích v západní části obce hospodaří Jaroslav Siládi, který má rovněž ekologickou farmu.
V obci je dále autoopravna, kterou provozuje Ondřej Stec, čerpací stanice, České rybářství – pstruhové pracoviště Broumov, Penzion Andrea, Stará hospoda a restaurace Lovecký zámeček u sv. Víta.Veterinární činnost provozuje MVDr. Eva Lišková.
V obci se dále nachází knoflíkárna, dále pak klempíř, tesař a pokrývač Miroslav Kostohryz.Jako služba turistům je nabízena možnost ubytování v rekreačních chatkách.