Noví obyvatelé přicházeli do Broumova v rámci osidlování pohraničí po roce 1945 z různých koutů republiky. Přinášeli s sebou různé zvyky a obyčeje, díky tomu se v Broumově vytvářely nové tradice, které se snažíme udržet a dále rozvíjet.
V obci se obnovila oslava Masopustu. Udržují se velikonoční svátky, oslava dne dětí, stavění májky a jiné. V lednu vybírají pro charitu Tři králové. Podle starých zvyklostí je každoročně přivítáno jaro. Morana jako pohanská bohyně smrti, jež zosobňuje zimu, je spálena a odnesena ze vsi. V červenci do obce zavítá procesí z Německa. Mezi další kulturní akce tradičně patří rozloučení s prázdninami, vítání občánků, lampiónový průvod,Anenská pouť a Anenská zábava. O Vánocích se na Štědrý večer občané o půlnoci scházejí v kapli sv. Anny, kde zpívají koledy za doprovodu skupiny složené z místních občanů. Nechybí ani adventní koncerty, čert a Mikuláš nebo divadlo.
V roce 2006 se poprvé konala Anenská pouť. Při této příležitosti byla vysvěcena opravená kaple sv. Anny a obecní prapor, který společně s novým obecním znakem byl toho roku schválen Poslaneckou sněmovnou. Vytvořením znaku i praporu se obec hlásí k příslušnosti k historickým chodským obcím.
V roce 2003 získal Broumov zvláštní ocenění „Za pospolitost a přeshraniční spolupráci“v soutěži Vesnice roku.
V roce 2006 zvláštní ocenění za aktivity občanů.
V roce 2007 získal Broumov v soutěži Vesnice roku ocenění Modrá stuha.
V roce 2008 získal Broumov v soutěži Vesnice diplom za spolupráci se zahraničním partnerem a ocenění Nejsympatičtější starosta.
V roce 2009 získal Broumov v soutěži Vesnice roku diplom Za vzorné vedení obecní kroniky.
8. prosince 2009 – účast v 1. ročníku soutěže „O nejlepší kroniku Plzeňského kraje“.
V roce 2012 Zelená stuha.
V roce 2014 Cena naděje pro živý venkov – za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích.
V roce 2014 Zlatá cihla – kategorie B: Obnova či rekonstrukce staveb venkovské zástavby.
Svěcení kaple sv. Anny Předávání obecního znaku Svěcení obecního znaku
Od roku 1990, kdy obec iniciovala otevření hranic a vybudování přechodu Broumov – Mähring, se pravidelně po pěti letech koná setkání těchto dvou spřátelených obcí. Za tyto aktivity obec obdržela v roce 2003 zvláštní ocenění “Za pospolitost a přeshraniční spolupráci”. V roce 2015 se setkání uskutečnilo v Broumově, a to 9. 5. 2015.
V obci působí občanské sdružení žen “Jaga klub“, které pořádá vítání občánků, společenské taneční zábavy a všechny ostatní akce pro děti.
Obec je součástí mikroregionu Lučina se sídlem v Halži, podílí se na rozvoji a budování cyklotras.